magazin
Eredetileg apácának készült, zárkózottságát azután sem vetkőzte le, hogy szülei felküldték Pestre. Igazi sztár volt, aki mégis egész életében a…
továbbhír
A CineClassics, a Cinefest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál (szeptember 12-21.) filmtörténeti programsorozata idén öt éves, és különösen gazdag…
továbbmagazin
Simlis ékszertolvajok, csúnyácska vénlányok és New York-i banditák követelik július utolsó hetében a tévénézők figyelmét. De lesznek még nyomozó…
továbbmagazin
Sokakat foglalkoztathat a kérdés, hogyan kell egymilliót lopni. A héten többek között erre is választ kaphatunk. Síró férfiak, keménykezű…
továbbmagazin
Több mint 80 filmben szerepelt, volt, hogy egy évben öt-hat alkotásban is feltűnt a vásznon. Visszafogott volt és elegáns, mégis meghódította a kor…
továbbhír
Tolnay Klári születésnapjának előestéjén, szerdán mutatják be a Deák Palotában a Márai nyomdokán - A Színésznő című kötetet, amelyben a…
továbbmagazin
Száz éve született Tolnay Klári, a hazai tévécsatornák pedig ezekban a napokban több filmmel is megemlékeznek a színésznő munkásságáról. A héten…
továbbhír
A Magyar Nemzeti Digitális Archívum és Filmintézet az idei nyár legrövidebb éjszakáján is megnyitja kapuit és különleges programokkal várja a…
továbbhír
Tolnay Klári születésének centenáriuma alkalmából egész éves programsorozat zajlik, amely részeként az Uránia Nemzeti Filmszínházban tematikus…
továbbhír
Már a háború előtt sztár volt, és az maradt egész hosszú pályafutása alatt is. Száz éve született Tolnay Klári – az életét és…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié